Unia Oświęcim Gospodarze

Administrator Admin

Utworzono:

13.08.2023

Zwycięstwo w Wielkich Derbach Małopolski Zachodniej.

Kamil Karcz bohaterem ostatniej akcji.

MKP D&R Unia Oświęcim 1-2 LKS Jawiszowice (1-0)

Nasza drużyna zdobyła dzisiaj pierwsze trzy punkty w sezonie. W prestiżowym meczu derbowym Małopolski Zachodniej, który inaugurował rozgrywki ligowe, Jawiszowice pokonały MKP D&R Unię Oświęcim.

Od początku spotkania Jawiszowice bezsprzecznie przeważały zarówno w posiadaniu piłki, jak i w sytuacjach podbramkowych.

Już w 2 minucie meczu sytuacji po dośrodkowaniu Karcza nie wykorzystał Hałat.

W 12 minucie spotkania okazję po dośrodkowaniu Dziedzica miał Korczyk, jednak uderzył obok bramki.

W 25 minucie Korczyk próbował w ekwilibrystyczny sposób strzałem nożycami pokonać bramkarza gospodarzy, jednak uderzał niecelnie.

Unia bardzo głęboko się broniła, decydując się na sporadyczne kontrataki. Kilkukrotnie z rzutu wolnego na bramkę Unii strzelali Pitry i Iwański, jednak ich strzały przelatywały ponad lub obok bramki gospodarzy.

Niewykorzystane sytuacje bardzo często lubią się mścić, nasz zespół przekonał się o tym w 42 minucie. Jedną z niewielu kontr Oświęcimian wykorzystał Kowalski. Otrzymał on dośrodkowanie z lewej strony boiska i głową pokonał Hamelkę.

Gol dla gospodarzy podziałał motywująco na nasz zespół, który ruszył do bardziej agresywnych ataków. Już w 43 minucie przyszła szansa na wyrównanie, jednak strzał głową Frączka po rzucie rożnym wylądował na bocznej siatce. W 44 minucie kibice Jawiszowic widzieli już piłkę w siatce Unii, jednak zmierzającą do bramki, po strzale głową Korczyka, piłkę wybił obrońca gospodarzy.

Druga połowa spotkania od początku przebiegała zgodnie ze scenariuszem z pierwszej części. To Jawiszowice atakowały, a Unia dzielnie się broniła, licząc na dowiezienie cennej zaliczki bramkowej do końca meczu.

Sygnał do ataku w 49 minucie dał Kamil Karcz, jego strzał głową poszybował obok bramki Unii.

W 52 minucie ponad bramką uderzał Ceglarz.

W 56 minucie celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Iwański, bramkarz odbił jego strzał ale dobitka również była niecelna. Tak zmasowanego ataku po prostu nie dało się przetrzymać.

W 58 minucie w polu karnym Unii Oświęcim sfaulowany został Karcz i Jawiszowice stanęły przed ogromną szansą na wyrównanie. Celny strzał z rzutu karnego Eryka Ceglarza dał nam remis.

Po straconym golu gospodarze ruszyli do mocniejszego ataku, ale ich strzały były niecelne. Ze strony Jawiszowic dużą aktywnością wykazywali się Dziedzic, Ceglarz i Karcz.

W 70 minucie idealnego podania z rzutu rożnego nie wykorzystał Pitry, którego strzał głową poleciał niewiele ponad bramką Unii. Później tempo spotkania nieco spadło i akcje przeniosły się w pobliże środka boiska, a drużyny bardziej chciały nie stracić gola niż go strzelić.

Gdy wszyscy na stadionie oczekiwali ostatniego gwizdka sędziego, na samotną akcję zdecydował się Radomski. Przeszedł on z własnej połowy do prawej strony, złamał do środka i dośrodkował w okolice piątego metra bramki gospodarzy. Tam podanie przeciął Kamil Karcz, który sprytnym strzałem pokonał bramkarza Unii i wszyscy kibice gości obecni na stadionie wpadli w szaleńczą radość. W ten sposób Karcz strzałem w ostatniej minucie spotkania dał Jawiszowicom cenne zwycięstwo i został bohaterem całego spotkania. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

MKP D&R Unia Oświęcim 1 – 2 LKS Jawiszowice

Bramki:

Kowalski 42’ – Ceglarz 58’ (rzut karny), Karcz 90+6’ (asysta Radomski)

Statystyki:

Strzały celne 2-8

Strzały niecelne 1-13

Rzuty rożne 0-11

Kartki żółte - 4-2

Kartki czerwone - brak

Skład LKS Jawiszowice:

Hamelka – Hałat (81’ Sitko), Pitry, Radomski , Dziedzic (85’ Karnia) – Karcz,

Czaicki (85’ Płonka D.), Frączek (46’ Arkhipau.), Iwański – Ceglarz, Korczyk.

PW

Zdjęcia :