20.08.2023

Wielki COMEBACK w Muszynie !!!

Od 2-0 do 2-3 – LKS Jawiszowice po ogromnej walce  wydarły 3 punkty Popradowi.

MKS Poprad Muszyna 2-3 LKS Jawiszowice (2-1)

W 4 kolejce Jako IV ligi małopolskiej, nasza drużyna podejmowała na wyjeździe MKS Poprad Muszyna. Po bardzo zaciętym meczu w towarzystwie ogromnego skwaru naszym zawodnikom udało się odwrócić losy meczu i od stanu 2-0 doprowadzili do 2-3 i zabrali 3 pkt do Jawiszowic.

Początek spotkania to dominacja naszego zespołu. Muszyna postawiła na solidną defensywę i próby kontrataku – co spowodowało praktyczne zamknięcie drużyny na własnej połowie boiska.

Już w 1 minucie Jawiszowice wypracowały okazję, jednak dośrodkowanie Hałata zostało wybite przez obrońców na rzut rożny.

W 2 minucie niecelnie uderzał Radomski.

Po 10 minutach do ataku ruszyli gospodarze, jednak po dośrodkowaniu napastnik uderzył niecelnie.

W 16 minucie doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Karcz. Po zagraniu ze środka pola, zawodnicy Muszyny sygnalizowali spalonego, jednak sędzia nie podniósł chorągiewki, Karcz znalazł się w okolicy 8 metra od bramki, przyjął piłkę i minimalnie chybił.

Chwilę później, w 19 minucie okazję do zdobycia bramki miał Frączek, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Radomskiego, jego strzał głową obrońca sparował na rzut rożny.

Po naporze z naszej strony nadeszła 29 minuta i kontratak Muszyny. Po prostopadłym podaniu sam na sam z Hamelką wyszedł Noworolnik i pokonał naszego bramkarza. Stracona bramka zmotywowała naszą drużynę do podejmowania kolejnych ataków.

W 36 minucie szansę na celny strzał po dośrodkowaniu miał Ceglarz, w 37 minucie niecelnie uderzał Dziedzic.

W 44 minucie kolejny cios wyprowadziła Muszyna. Po przejęciu piłki w okolicach naszego pola karnego na strzał zdecydował się Noworolnik i umieścił piłkę w górnym rogu bramki.

W doliczonym czasie pierwszej połowy naszym zawodnikom udało się złapać kontakt. Po rozpracowaniu defensywy Muszyny fantastycznym strzałem z prawej strony pola karnego popisał się Dziedzic. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce gospodarzy. Asystę przy tej bramce zaliczył Ceglarz.  https://youtu.be/Dnxmat1GSoU

Po przerwie trener Płonka dokonał 2 zmian i zdecydował o modyfikacji ustawienia na bardziej ofensywne. Bardzo szybko przyniosło to oczekiwany rezultat.

Ponownie, zamkniętą na własnej połowie Muszynę udało się skarcić golem już w 48 minucie. Po akcji z lewej strony boiska strzał Hałata starał się zablokować obrońca. Do odbitej piłki dopadł Karcz i posłał piłkę w dalszy róg bramkarza, który musiał wyciągać piłkę z siatki.

Po stracie bramki zawodnicy Popradu widzieli, że zmasowana obrona nie przyniesie im punktów i ruszyli do ataku.

Po kontrataku w 60 minucie przepiękną paradą popisał się Hamelka. Odbity strzał starał się dobić napastnik gospodarzy, jednak ostemplował słupek.

W 62 minucie przepięknym strzałem z dystansu popisał się Frączek, bramkarzowi Muszyny udało się sparować strzał na rzut rożny.

W 63 minucie po kombinacyjnie wykonanym rzucie rożnym Pitry wymanewrował dryblingiem obrońcę i strzelił w krótki róg dając nam prowadzenie 3-2.

W 68 minucie nasza drużyna powinna już prowadzić 4-2. Akcję z lewej strony zawiązał Hałat, dośrodkował, a piłkę do pustej bramki wpakował Karcz. Z niewyjaśnionych przyczyn arbiter liniowy podniósł chorągiewkę i sędzia odgwizdał spalonego.

W 71 minucie kolejną okazję miał Karcz jednak niecelnie uderzał głową.

W 84 minucie gorąco zrobiło się w naszym polu karnym. Napastnik Muszyny ponownie uderzył w słupek. Goście mieli jeszcze jedną okazję w 87 minucie jednak ponownie na posterunku był Hamelka, który wybronił niebezpieczny strzał. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec spotkania i zwycięstwo stało się faktem. 3 punkty po zaciętym meczu w trudnych warunkach atmosferycznych i na trudnym terenie pojechały do Jawiszowic.

Po 4 kolejkach nasza drużyna może pochwalić się kompletem punktów  i 3 lokatą w ligowej tabeli. Jest to bardzo udany początek sezonu. Kolejnych punktów nasza drużyna poszuka już w środę w zaległym starciu u siebie z Limanowią.

MKS Poprad Muszyna 2-3 LKS Jawiszowice