Autor:

Administrator Admin

Utworzono:

15.05.2024

Jawiszowice się nie zatrzymują. Dublet Kamila Karcza i hattrick asyst Eryka Ceglarza pozwalają odnieść wysokie zwycięstwo z Wolanią Wola Rzędzińska.

LKS Jawiszowice 4-1 Wolania Wola Rzędzińska (2-1).

W XXX kolejce Jako 4 Ligi Małopolskiej nasza drużyna gościła dzisiaj na swoim stadionie zespół Wolanii Wola Rzędzińska. Po bardzo dobrej grze Jawiszowice odnoszą przekonujące zwycięstwo i umacniają się na pozycji vicelidera ligi.

Spotkanie rozpoczęło się od dominacji naszej drużyny. Jawiszowice przeważali w posiadaniu piłki, a cofnięta do obrony Wolania czekała na kontrataki. W 7 minucie niewiele zabrakło by dośrodkowanie Arkhipaua głową przeciął Karcz.

W 8 minucie akcję z prawej strony boiska zawiązał duet Kralczyński – Ceglarz. Wyprowadzony na dobrą pozycję „Cegła” pewnym i pięknym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził biało-zielonych na zasłużone prowadzenie.

W 17 minucie Ceglarz miał szansę na dublet. Otrzymał podanie z prawej strony boiska, pognał w stronę bramki przeciwnika i minimalnie niecelnie uderzył. W 23 minucie Jawiszowice wykonywały rzut z autu. Niespodziewanie piłka trafiła do Pitrego, którego mocny strzał ze skraju pola karnego wylądował na słupku Wolanii.

W 29 minucie drużyna gości wyszła z kontratakiem. Na strzał zza pola karnego zdecydował się pomocnik Wolanii, piłka uderzyła w słupek, wróciła w pole karne, gdzie do pustej bramki dobił ją Biały.

Był remis. Jawiszowianie nie spuścili głów i szybko ruszyli do ponownych ataków. Już w 30 minucie okazje do zdobycia bramki miał Karcz. Po dośrodkowaniu z prawej strony uderzył głową, ale niecelnie. W 38 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Frączek. Piłka po jego strzale poszybowała obok bramki.

Gdy obie drużyny czekały już na przerwę, w 44 minucie z akcją z prawej strony ruszył Ceglarz. Dośrodkował w pole karne, a tam na piątym metrze nogę dołożył Karcz, który wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie 2-1.

Druga połowa spotkania, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od dominacji naszego zespołu. Biało zieloni zamknęli Wolanię na własnej połowie. W 48 minucie z prawej strony uderzył Ceglarz, a bramkarz z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 56 minucie bardzo dobry strzał zza pola karnego oddał Czaicki. Niestety piłka po jego uderzeniu minimalnie przeszła ponad bramką gości z Woli Rzędzińskiej. Bramka wisiała w powietrzu.

W 69 minucie Wolania nadziała się na skuteczną kontrę naszego zespołu. Piłkę w środku pola przejął Ceglarz, który pognał wraz z trójką naszych zawodników na dwóch obrońców Wolanii. „Cegła” podał do Karcza, który celnie uderzył nie dając najmniejszych szans bramkarzowi. Tym samym „Karczi” zaliczył dublet bramek, a „Cegła” dublet asyst.

Od tego momentu spotkanie nieco się uspokoiło i obie drużyny starały się nie tracić bramek więc sytuacji było jak na lekarstwo. W 85 minucie kolejna dynamiczna akcja Ceglarza, zakończona strzałem mogła podwyższyć nasze prowadzenie. Na drodze piłki do bramki stanął jednak obrońca, który wyekspediował piłkę na rzut rożny.

W 91 minucie kolejny kontratak biało-zielonych znalazł finalizację w bramce. Ponownie nasi zawodnicy wyszli czterech na dwóch. Piłkę od Ceglarza otrzymał wprowadzony chwilę wcześniej Gibas, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Wolanii i przypieczętował nasze zwycięstwo.

Victoria mogła być okazalsza, gdyby w 93 minucie dobrą akcję sfinalizował Wójcik. Niestety przegrał pojedynek z bramkarzem gości.

Po końcowym gwizdku nasza drużyna odniosła kolejne, w pełni zasłużone zwycięstwo, które pozwoliło umocnić się na pozycji vicelidera ligi. Choć, jak głosi klubowa przyśpiewka, Jawiszowice znajdują się na końcu Małopolskiego Świata, to kolejna drużyna przekonała się jak trudno o punkty przy ulicy Kusocińskiego.

LKS Jawiszowice 4-1 Wolania Wola Rzędzińska

Bramki: Ceglarz 8’ (asysta Kralczyński), Karcz 44’ (asysta Ceglarz) i 69’ (asysta Ceglarz), Gibas 90+1 (asysta Ceglarz) – Biały 29’.