Autor:

Administrator Admin

Utworzono:

17.10.2023

Jawiszowice urywają punkty faworyzowanej Wiśle. LKS Jawiszowice 1-1 Wisła II Kraków.

LKS Jawiszowice 1-1 Wisła II Kraków (1-0).

W XIV kolejce JAKO IV Ligi Małopolskiej na nasz stadion zawitała druga drużyna Wisły Kraków, która w obecnych rozgrywkach zajmuje fotel lidera. Po niezwykle ciekawym i obfitującym w okazje spotkanie drużyny podzieliły się punktami.

Początek spotkania znowu należał do naszej drużyny. Jawiszowice wyszły wysokim pressingiem, z którym nie radziła sobie drużyna Wisły.

Już w 3 minucie doskonałą okazję na bramkę miał Eryk Ceglarz, jednak jego strzał został zablokowany.

Chwilę później, bo w 6 minucie Ceglarz oddał kolejny bardzo groźny strzał, który bramkarz gości sparował na rzut rożny.

W przypadku Ceglarza sprawdziło się przysłowie do 3 razy sztuka – w kolejnej akcji w 7 minucie Ceglarz otrzymał podanie od Wójcika na prawą stronę boiska. Popędził w pole karne, wymanewrował obrońców oddał strzał, który bramkarz Wisły odbił, jednak przy dobitce był już bezradny. Firmowa akcja Eryka Ceglarza przyniosła Jawiszowicom prowadzenie.

Goście dopiero w 12 minucie oddali pierwszy strzał w meczu i był to strzał niecelny.

W 17 minucie niewiele brakło by piłka po strzale Iwańskiego wylądowała w bramce Wisły. Dobry, kąśliwy strzał przeszedł jednak minimalnie obok słupka.

Goście próbowali się odgryźć i szukali swoich szans. W 22 minucie celnie uderzali na bramkę Jawiszowic jednak na posterunku był Hamelka.

Podobnie wyglądała sytuacja z 28 minuty gdy celny strzał Wisły został wybity na rzut rożny przez naszego bramkarza. W kolejnych minutach tempo spotkania nieco spadło, a obie drużyny oddały kilka niecelnych strzałów.

W 39 minucie błąd bramkarza Wisły próbował wykorzystać Iwański, ale uderzał niecelnie.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Wisła Kraków miała rzut wolny ze środka pola, jednak strzał zawodnika przeszedł wysoko ponad bramką.

Początek drugiej części spotkania miał zupełnie inny obrót niż pierwsza połowa. To Wisła ruszyła do zmasowanego ataku i praktycznie zamknęła naszą drużynę na własnej połowie. Jawiszowice dzielnie się broniły i szukały swoich szans w kontratakach.

W 47 minucie goście z Krakowa mieli okazję, jednak strzał napastnika był niecelny.

W 56 minucie Jawiszowice wyprowadzały atak, strzał Korczyka poszybował jednak obok bramki.

W odpowiedzi Wisła próbowała zaskoczyć Hamelkę z rzutu wolnego, jednak nasz bramkarz nie miał problemu z tym strzałem.

W 73 minucie bardzo groźny strzał oddali Wiślacy, uderzenie z dalszej odległości z najwyższym trudem zostało wybite przez Hamelkę na rzut rożny.

W 78 minucie goście wykonywali rzut rożny z prawej strony. Do posłanej w pole karne piłki najwyżej wyskoczył Niewiadomski i strzałem głową pokonał naszego bramkarza.

Wisła próbowała pójść za ciosem i już w 80 minucie miała kolejną sytuację. Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się jeden z zawodników gości, jednak Hamelka wybronił.

W 86 minucie Jawiszowice miały piłkę meczową. Ceglarz otrzymał doskonałe prostopadłe podanie i popędził w stronę bramki Wisły próbując ominąć wychodzącego do niego bramkarza. Ceglarz dograł piłkę lepiej ustawionemu Dziedzicowi, który stanął niemal przed pustą bramką, jednak jego silny strzał przeszedł był niecelny.

Końcówka spotkania bezspornie należała do Jawiszowic. W 88 minucie okazję miał Czaicki, jednak jego strzał przeszedł ponad bramką.

Podobnie w 89 minucie swojej okazji poszukał Gąsiorek, oddał silny, mierzony strzał jednak przeszedł on niewiele obok bramki.

Po zakończonym meczu Jawiszowice mogły mówić o ogromnym niedosycie, bo nasza drużyna była w tym spotkaniu lepsza. Punkty urwane liderowi są jednak bardzo cenne. Warty podkreślenia jest również fakt, że przed jak i w trakcie spotkania organizacje kibiców: DoboR22owe TowarzyStwo, Wiślacka wyprawa charytatywna - wspiera Przemka, Wisła Brzeszcze – zorganizowały niezwykłe atrakcje dla najmłodszych kibiców LKS Jawiszowice – serdecznie dziękujemy za ten piękny gest.

LKS Jawiszowice 1-1 Wisła II Kraków