Utworzono:

09.04.2024

Koncert Jawiszowic przy Kusocińskiego! Kolejny dublet Króla Eryka I Wielkiego! Jawiszowice deklasują drużynę Popradu Muszyna.

LKS Jawiszowice 4-1 MKS Poprad Muszyna (1-0)

W niedzielne popołudnie rozegrana została XXIII kolejka Jako 4 Ligi Małopolskiej. Nasza drużyna podejmowała walczący o utrzymanie zespół MKS Poprad Muszyna. Po koncertowej drugiej połowie spotkania Jawiszowice dopisują kolejne 3 punkty w ligowej tabeli i nie pozwalają uciec bezpośrednim ligowym rywalom.

Jawiszowice od początku spotkania miały przewagę w tym meczu. Dominacja w posiadaniu piłki i przeprowadzaniu składnych akcji nie przełożyła się jednak na szybkie otwarcie wyniku. W 14 minucie spotkania po składnej akcji z lewej strony celny strzał oddał Karcz, był on jednak zbyt lekki by pokonać bramkarza gości. W odpowiedzi Poprad próbował strzału z dystansu. Piłka poszybowała jednak wysoko ponad naszą bramką.

W 21 minucie piłkę z lewej strony pola karnego otrzymał Hałat, który dryblingiem minął obrońcę. Próbujący interweniować zawodnik zahaczył Hałata. Sędzia bez chwili namysłu wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł niezawodny w takich momentach Eryk Ceglarz i pokonał kompletnie bezradnego bramkarza.

Zdobyta bramka zachęciła naszą drużynę do częstszych ataków. Już w 24 minucie strzał z woleja Korczyka przeszedł minimalnie obok bramki. Ten sam zawodnik w 29 minucie posłał celny płaski strzał, który bramkarz Popradu z najwyższym trudem wybił na rzut rożny. W 34 minucie bardzo dobre uderzenie głową po rożnym oddał Pitry. Bramkarz był jednak na posterunku. W 42 minucie kolejna doskonała interwencja golkipera z Muszyny pozbawiła bramki Karcza, który silnym uderzeniem z prawej strony pola karnego próbował go zaskoczyć. Goście szukali swoich szans, jednak nie byli w stanie skruszyć dobrze dysponowanej defensywy Jawiszowic.

Druga połowa spotkania podobnie jak pierwsza część zaczęła się od ataków biało-zielonych. W 47 minucie dobrej kontry nie wykorzystał Seweryn, który posłał niecelny strzał. W 48 minucie Poprad oddał pierwszy celny w tym spotkaniu strzał, był on jednak zbyt łatwy by pokonać Hamelkę.

W 49 minucie Jawiszowice wykonywały rzut rożny. Piłkę w pole karne posłał Radomski, gdzie w zamieszaniu trafiła ona przed Frączka, który złożył się do woleja i potężnym strzałem nie dał najmniejszych szans bramkarzowi z Muszyny.

Goście od tej chwili nie mieli już niczego do stracenia i ruszyli do rozpaczliwego ataku. W 51 minucie napastnik Popradu celnie uderzał ze środka pola karnego. Hamelka nie dał się zaskoczyć.

W 56 minucie kontratak Jawiszowic zawiązało trio Karcz – Seweryn – Ceglarz. Seweryn doskonałym podaniem wyprowadził „Cegłę” na pojedynek sam na sam z bramkarzem. Ceglarz posłał mierzony strzał i piłka po odbiciu od słupka po raz trzeci zatrzepotała w siatce gości.

Muszynianie wiedzieli już, że na punkty w tym spotkaniu nie ma co liczyć, a Jawiszowice nie chciały się zatrzymać. W 72 minucie piłkę z lewej strony pola karnego otrzymał Seweryn. Przeszedł on obrońcę i posłał mierzony strzał, który z najwyższym trudem na rzut rożny sparował golkiper Popradu. Dobrze wykonany stały fragment gry skutkował celnym strzałem Karcza, który głową spróbował posłać piłkę do bramki. Bramkarz Muszyny zachował jednak czujność. W 76 minucie nasi zawodnicy przeprowadzili bardzo dobry kontratak i tylko centymetrów brakło by piłkę „do pustaka” skierował Korczyk.

W 83 minucie akcję z lewej strony zawiązał Hałat. Posłał on nietypowe dośrodkowanie czym wprowadził w konsternację obronę Popradu. Do piłki najwyżej w polu karnym wyskoczył Dziadkowiec i strzałem głową podwyższył prowadzenie do 4-0.

Jest to premierowe trafienie Jakuba w naszym zespole, czego serdecznie mu gratulujemy. W 84 minucie Muszyna bardzo groźnie zaatakowała. Dośrodkowanie z prawej strony boiska na bramkę próbował zamienić napastnik gości. Jednak jego bardzo dobry strzał głową wylądował w „koszyczku” Hamelki. W 87 minucie szansy na hattricka nie wykorzystał Ceglarz, który dwukrotnie miał okazję do zdobycia trzeciej bramki. W obu przypadkach to bramkarz gości był górą.

W 90 minucie honor Popradu Muszyna uratował wprowadzony wcześniej z ławki rezerwowych Tomasiak, który zamienił na ładną bramkę dośrodkowanie z prawej strony.

Chwilę później arbiter spotkania zakończył mecz czym przypieczętował kolejne zwycięstwo naszej drużyny.

Dopisanie 3 oczek w ligowej tabeli sprawia, że Jawiszowianie mocno trzymają się czołówki ligi. Na uwagę zasługuje fakt, że zdobywca dwóch bramek w tym spotkaniu Eryk Ceglarz wysunął się na czołową lokatę strzelców 4 ligi.

LKS Jawiszowice 4-1 MKS Poprad Muszyna

Bramki: Ceglarz 21’ (rzut karny) oraz 56’ (asysta Seweryn), Frączek 49’, Dziadkowiec 83’ (asysta Hałat) – Tomasiak 90’.